Technologie

Využíváme pouze

ZNAČKOVÉ TECHNOLOGIE

V našich návrzích bezpečnostního CCTV kamerového systému najdete vždy pouze prověřené značkové technologie. V naprosté většině případů využíváme značky Hikvision, Ubiquiti a u větších řešení značku Axis

Hikvision - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Hikvision

V současné době patří společnost Hikvision k největším světovým výrobcům bezpečnostních kamerových systémů a má zastoupení po celém světě. Díky dynamickému technologickému vývoji dokázala snížit cenu ekonomické kamerové techniky pro domácí využití. Na druhé straně přinesla vysokou kvalitu a nové technologie do profesionálních bezpečnostních řešení.

Ubiquiti - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Ubiquiti Networks

Společnost Ubiquiti Networks, Inc. založil bývalý inženýr společnosti Apple Robert Pera v roce 2005. V současné době se zaměřuje na 3 hlavní směry: distribuci vysokorychlostního internetu, vlastní ekosystém IT produktů a spotřební elektroniku pro domácí využití. Kamerové systémy tvoří důležitou součást jejich portfolia a vyznačují se skvělým poměrem cena/výkon, inovativností, snadnou obsluhou a spolehlivostí.

Axis - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Axis Communications

Švédská společnost Axis je jedním ze světových lídrů na trhu síťových videosystémů. V roce 1996 vyrobila první síťovou IP kameru na světě a už tehdy se stala inovátorem v oboru videodohledu. Produkty společnosti Axis jsou hojně využívány ve veřejných prostorech (např. maloobchodní řetězce, letiště, vlaková nádraží, dálnice, univerzity, vězení, kasina a banky).

Detekce obličeje

Jakmile kamera rozpozná obličej, zahájí akci. Např. pošle upozornění, pořídí fotografii, začne nahrávat,..

Počítání osob

Kamera rozpozná osoby a dokáže je i počítat. Velice zajímavá funkce pro naše firemní zákazníky

Detekce narušení

Pokud kamera detekuje pohyb na konkrétním místě záběru, provede akci. Např. pošle upozornění, pořídí fotografii, začne nahrávat,..

Rozpoznání RZ

Kamera dokáže rozpoznat registrační značku vozidla, zaznamenat ji a dále s informací pracovat.

Sledování pohybujícího se objektu

Pohyblivé PTZ kamery dovedou rozpoznat objekt a sledovat jeho pohyb, aby neunikl ze záběru

Mobilní aplikace

Sledujte své kamery odkudkoliv na světe. Živý přenos i záznam máte vždy po ruce díky přehledné aplikaci pro mobilní telefony a tablety.

Pro odlišné účely existují

RŮZNÉ TYPY BEZPEČNOSTNÍCH KAMER

Bullet - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Bullet

V současné době jedno z nejoblíbenějších provedení IP kamer, které se převážně využívají venku. Díky IR přísvitu jsou vhodné na denní i noční ostrahu těsného okolí budovy (např. vjezdu). Na výběr je mnoho variant od základních, až po profesionální modely.
Dome - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Dome

Tento druh kamery je vhodný zejména k nenápadnému sledování v interiérech. Lze namontovat na strop nebo částečně zapustit do podhledu. Díky IR přísvitu je vhodná ve vnitřním i venkovním prostředí. Tyto kamery se výrábí i v tzv. PTZ provedení. Pak je s nimi možné vzdáleně otáčet nebo je různě naklápět. Mohou se také pohybovat automaticky nebo sledovat pohybující se objekt.
Cube - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Cube

Minimalistická kamera pro základní využití v interiéru. Je vhodná pro nenápadné sledování do domácnosti nebo kanceláře. Běžně umí přenášet video po bezdrátové síti a disponuje schopností nahrávat i zvuk.
Box - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Box

Tyto profesionální kamery bývají předními produkty výrobců, a proto disponují nejnovějšími funkcemi. Jsou vhodné pro náročnější využití v provozech (např. výrobní linky, letiště, sklady, doprava). Obvykle u nich lze měnit objektiv a optimalizovat je pro náročnější vnitřní prostředí.
Fisheye - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Rybí oko (tzv. fish eye)

Fish Eye kamery jsou současným technologickým trendem. Jejich ultraširoký záběr mnohdy pokryje celý sledovaný prostor (např. výrobní halu, sklad, prodejnu apod.). Jedna kamera poskytuje dokonalý přehled bez slepých míst a často dovede detailně pokrýt celý menší obchod nebo kavárnu.
Pinhole - IP kamery - Bezpečnostní kamerový CCTV systém Kamery chytře

Mikrokamera (tzv. pinhole)

Tyto kamery jsou vhodné pro diskrétní použití v interiéru, aniž by došlo k narušení příjemného dojmu z prostředí (např. v butiku, kavárně, soukromých bytech a domech, bankách a pojišťovnách). Jedná se o speciální provedení, kdy je od těla kamery oddělena miniaturní hlava snímající obraz. Ta je pak s tělem propojena kabelem na vzdálenost i několika metrů. Kamery lze zapustit a umístit zcela skrytě do nejrůznějších interiérových prvků.